logo strony Olimpia Elbląg
Nowy menadżer w Olimpii
2018-09-20 16:14:13 - Skinek
Źródło: www.portel.plNowy menadżer w Olimpii

29-letni Tomasz Flakowski został menedżerem Olimpii Elbląg, stanowisko dyrektora klubu objęła Agnieszka Rowicka. - Zmiany są potrzebne, by rozwijać nasz klub organizacyjnie – tłumaczy Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg.

Olimpia Elbląg od kilku tygodni poszukiwała osoby, która przejmie obowiązki związane z zarządzaniem biurem klubu po rezygnacji Kamila Czyżaka. Ostatecznie zatrudniono dwie osoby: 29-letniego Tomasza Flakowskiego, który objął obowiązki menedżera Olimpii oraz Agnieszkę Rowicką, która od dawna z Olimpią współpracuje, kierując Akademią. - Pani Agnieszka pracowała w Akademii na pół etatu, bo miała jeszcze inną pracę, którą chciała zmienić. Porozumieliśmy się i teraz jest u nas na pełnym etacie – mówi Paweł Guminiak, prezes ZKS Olimpia Elbląg.
     

Nową osobą w klubie jest Tomasz Flakowski, który przyjechał do Elbląga z Warszawy. Jest absolwentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego i aplikantem radcowskim, zajmuje się doradztwem prawnym i mimo młodego wieku ma spore doświadczenie w organizacji piłkarskich wydarzeń.
    

 - Ukończyłem m.in. studia FIFA/CIES dotyczące sportowego managmentu, uczestniczyłem jako wolontariusz w organizacji dwóch finałów Ligi Mistrzów, w ostatnim czasie byłem menedżerem w Bzurze Chodaków. Dlaczego tam? Ponieważ chciałem udowodnić, że w takim klubie z II-ligową przeszłością, który gra obecnie w A klasie po wycofaniu przez ówczesnego prezesa zespołu z IV ligi, można wiele zrobić. Udało się tak rozkręcić organizacyjnie klub, że na mecze tego zespołu przychodzi po 400-500 osób – mówi Tomasz Falkowski. - Dlaczego pojawiłem się w Olimpii? Klub szukał menedżera, a ja szukałem takiego klubu jak Olimpia. Chciałbym doprowadzić do tego, by niemal każdy identyfikował sięz tym klubem, by rozwijał się organizacyjnie, by był po prostu jedną wielką rodziną. Będziemy stawiać m.in. na społeczną odpowiedzialność klubu, działania przyciągające na stadion całe rodziny, będziemy korzystać m.in. z pomocy animatorów, w klubie pojawi się też maskotka – zdradził pierwsze pomysły.
    

 - Chcemy rozwijać nasz klub organizacyjnie, stąd takie zmiany. Mamy nadzieję, że Tomek zostanie z nami przez co najmniej kilka lat. Jest człowiekiem z zewnątrz i myślę, że dzięki nowemu świeżemu spojrzeniu pomoże nam rozwijać to, co do tej pory w klubie zrobiliśmy – dodał prezes Olimpii Paweł Guminiak.