logo strony Olimpia Elbląg
Wyjazd do Stargardu - relacja
2018-11-19 19:21:33 - Skinek
Źródło: Wyjazd do Stargardu - relacja

Nieliczna grupa fanatyków zdecydowała się wybrać na przedostatni wyjazd w tym roku. Kierunkiem wyprawy było województwo zachodniopomorskie, a dokładnie Stargard.

Zapraszamy do relacji.

Na ten wyjazd nie organizowaliśmy oficjalnych zapisów, nie wysłaliśmy też listy wyjazdowej. Informacje o godzinie i miejscu zbiórki podawaliśmy pocztą pantoflową. Nie spodziewaliśmy się tylko jednego - tego że na taki wyjazd zdecyduje się tak mizerna liczba osób. W niedzielny poranek na podróż za ukochaną drużyną zdecydowało się ledwie 13 osób. Nie będziemy się więcej rozpisywać o ludziach mających w d***e wyjazdy oraz inne sprawy związane z Olimpią. Dzięki wam cały nasz trud w budowanie życia na elbląskich trybunach idzie na marne. Serdecznie wam "dziękujemy".

Z Elbląga wyruszamy bez obstawy, jednak tylko niewielką część trasy udało nam się pokonać bez balastu. W pewnym momencie zostajemy zatrzymani przez naszych kochanych stróżów prawa do kontroli. Po spisaniu wszystkich osób oraz sprawdzeniu dokładnie pojazdów ruszamy w dalszą drogę z dwoma kabarynami.

Każdy z nas myślał że w tej obstawie dojedziemy spokojnie pod stadion Błękitnych, jednak jak się okazało byliśmy w błędzie. Na około 100 km przed Stargardem zostaliśmy zatrzymani przez uzbrojone oddziały prewencji ze Szczecina i rozpoczęła się druga kontrola podczas tej wyprawy. Każdy z nas jest przeszukiwany, sprawdzane są także m.in. telefony. Kontrola trwała na tyle długo że pod stadionem meldujemy się w około 15. minucie spotkania. I tam spotyka nas kolejna kolejna zła nowina. Nie dość że musieliśmy czekać sporo czasu aż znajdzie się 13 biletów dla gości, to w dodatku ochrona stadionowa chce spisywać nasze dane, mimo że było to robione już wcześniej dwa razy przez smutnych panów. Nie zgadzamy się na spisywanie po raz trzeci jednego dnia, a przedstawiciel klubu widząc nasz upór i zebraną już kasę na bilety odpuszcza i pozwala nam wejść na sektor.

Podczas meczu kilkukrotnie zaznaczamy swoją obecność, tego dnia nie mieliśmy ze sobą flagi. Piłkarze po ambitnej walce remisują z Błękitnymi 1:1 i wywożą cenny punkt.

W drodze powrotnej chcemy zjechać na postój na jedną ze stacji benzynowych, jednak tą możliwość zablokowali stróże prawa. Dalsza droga bez większych przygód, poza jednym wesołym akcentem. W jednym z samochodów włączamy migające światłą, natomiast w drugim syrenę i wystawiamy ją na dach busa. Widok aut zjeżdżających przed nami na bok był bezcenny :)

Na koniec należą się podziękowania dla osób obecnych na niedzielnym wyjeździe. Mimo ciężkiego terenu i słabej liczby postanowili pojechać na wyjazd.

Następny mecz Olimpia rozegra na Agrykola 8 w sobotę. Przeciwnikiem będzie Pogoń Siedlce. Szersza zapowiedź meczu w najbliższych dniach, Do zobaczenia na "Łuku"!